بازاریابی محتوا

روشی برای موفقیت کسب و کار
 
بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی، رویکردی به بازاریابی آنلاین با تمرکز بر انتشار محتوای ارزشمند است. در این روش به شکلی هدفمند و منظم، نیازهای مخاطبان خاص کسب و کار شناسایی، محتوای مرتبط با آن نیازها تولید و در قالبهای مختلف (متن، اینفوگرافیک، پادکست، ویدیو و ...) در وبسایت و شبکه های اجتماعی منتشر می شود.

هدف بازاریابی محتوایی جذب و جلب اعتماد مخاطب هدف و سوق دادن او به سمت هدف نهایی مورد نظر کسب و کار است که معمولا این مسیر به درآمدزایی ختم می شود.

 
 

دوره اطلاعات قدیمی و تکراری به سر آمده است. دیگر نمی توان کسی را به زور مجبور به مشاهده تبلیغات کرد. کاربر امروز هوشمندتر است. جلب اعتماد مشتری امروز با خلق ارزش گره خورده است. پس به دنبال کیفیت معتبر باشید. محتوای با کیفیت و دست اول، اعتبار شما را رقم می زند.

 
بازاریابی محتوایی

مردم به دنبال اطلاعات مورد نیازشان هستند و بازاریابی محتوایی آن را در اختیارشان می گذارد. تحقیقات زیادی که بر روی رفتار کاربران در وب انجام شده است، به ما نشان می دهد که توجه مردم نسبت به تبلیغات کم شده و بیشتر به دنبال محتوا هستند. آمار افزونه‌های مسدود کننده تبلیغات هم شاهدی بر این ادعا است.

بازاریابی محتوایی لید را به مشتری تبدیل می کند و مشتری را وفادار به برند نگه می دارد. شخصی که به دنبال یافتن اطلاعات مورد نیازش به شما اعتماد می کند، از خدمات شما استفاده می کند. کسی که مشتری شماست و دائما محتوای مفید و دسته اول در اختیارش می گذارید، مشتری دائمی و وفادار خواهد بود.

بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی نفوذ در بازار و آگاهی برند را افزایش می دهد. دنبال کردن خواسته‌های مشتریان و رفع نیاز آنها، باعث به اشتراگ گذاشته شدن مطالب و خدمات ما می شود. همین موضوع باعث بهتر شناخته شدن و گسترش بازار کسب و کار شما می شود و شما را به تبدیل شدن به رهبر بازار یاری می دهد.

همه چیز با محتوا معنا پیدا می کند. اگر وبسایت دارید، این محتواست که به کار شما ارزش می دهد. اگر در شبکه‌های اجتماعی حضور دارید، این محتواست که توجه دیگران را به شما جلب می کند. اگر محصول یا خدمتی ارائه می کنید، با محتوا می توانید جایگاه آن را در ذهن و سبد خرید مخاطب تثبیت کنید.

محتوا قابل اصلاح، ویرایش و به روزرسانی است. روشهای آمارگیری فراوان و در بسیاری موارد رایگان، جزییات دقیق و مفیدی از تلاشهای شما به دست می دهد. با استفاده از این آمار می توانید نسبت به اصلاح و ویرایش محتوای خود اقدام کنید یا اگر نیاز بود با اطلاعات روز مطلبتان را به روزرسانی کنید.

بازاریابی محتوایی موجب بهبود رتبه شما در موتورهای جستجو می شود. امروز مهمترین عامل در بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) تولید محتوای ارزشمند است. با این کار بازدید سایت شما زیاد می شود، به سایت شما لینک داده می شود، در شبکه های اجتماعی بازنشر می شوید و از رقبای خود سبقت می گیرید.

خدمات مورد نظرتان را انتخاب کردید؟ منتظر تماستان هستیم!

لطفا برای تایید هویت انسانی روی گزینه زیر کلیک کنید

[recaptcha theme:dark]